الاجابة بتكون الرابعه ان شاء الله
بالمعادله التاليه :
الخصم مدة سنه 10 %
والاستحقاق مدة 3 شهور
يعني نقسم الـ 10 % على مدة سنه ( 12 شهر ) علشان نطلع الخصم الشهري
10÷12 = 0.83 بالشهر
اذا كان الاستحقاق 3 شهور
3×0.83= 2.5%
الخصم مدة 3 شهور 2.5
50,000 × 2.5% = 1250 الخصم في 3 شهور
1250 - 50,000 = 48750 ريال
تحياتي